Bir Zamanlar Buralar Hep ...
Mahmut Aytar

Mahmut Aytar

GAYRİMENKUL UZMANLIK İSTER

Bir Zamanlar Buralar Hep ...

dede torun ile ilgili görsel sonucu

 

Dünya ekonomisi ; degisen iktidarlar , degisen siyasi stratejiler ve liderlerden tutun ,kucucuk bir ülkede yasanan kriz ya da doğal afetle bile aninda degisip sarsilabilen bir esneklik göstermekte. Hal böyle olunca emlak sektörüde bundan nasibini ziyadesiyle almakta. Ancak yine de yatirim yapmanin yollari nelerdir ,nelere yatirim yapilirsa kazanirim diye araştırdığımızda emlak sahibi olmak yapilabilecek en dogru sey olarak karşımıza çıkar.

Evet emlak sahibi olmak yatirimlarin en kazanclisi .

Maalesef emlak piyasası ülkemizde sıkıntılı bir haldeymiş algısı oluşturulmakta .

Bunun bircok nedeni olabilir ..

Mesela ;

2017 yilinda dünyanin en büyük şehirlerinde metrekare bedelleri sıralaması yapıldı..Ve bu sıralamada 8.413 Euro ile Paris ilk sırayı aldı..İstanbul ise sadece 720 Euro ile son sıradaydı. Bize en yakın Sofia'ydı ki o da 775 Euro..Bu sonuclar sunu anlatıyor ki gayrimenkul ülkemizde diger büyükşehirlere gore cok ucuz.

Zürih'te metrekare fiyati 5.985 Euro; yani yaklaşık bizim rakamlarımızın 8.5 katıyken ve konuta yatirim üst seviyedeyken bizdeki durum kafa karıstıriyor gercekten. Cunku bizde onca güzel yeni konut projesi birbir hayata gecerken , yeni yatırım noktaları gün gün ortaya çıkarken ve aslında fiyatlarda diger ulkelere bakılınca öyle yüksek değilken.

Neden olumsuz algı oluşturulmaya çalışılıyor.(Nedenleri daha sonraki yazılarımda girişte üzerinde haifçe dokunduğum konuları açarak paylaşacağım)

Yatırımcının fırsata çevirmesi gerek bunu. Oluşturulmak istenen algıya inat.

İstanbul ve Türkiyenin potansiyelini görenler için yerli yabancı tüm yatırımcılara büyük bir fırsat.

Bugün yatırım için doğru zaman.Elinizdekini doğru kullanıp torunlarınıza güzel bir hikaye bırakabilirsiniz ;

"Bir zamanlar buralar hep dutlukmuş ama Dedem doğru yatırım yapmış.."diye başlayan.

Bu yazı 1911 defa okunmuştur .

Son Yazılar